logo

Koolituspäev - Kuidas targalt annetada ja annetusi koguda?

Koolituspäev „Kuidas targalt annetada ja annetusi koguda?“ toimub 24.oktoobril
kell 10.00-16.00 Paide Kogukonnakeskuses (Tallinna 11, Paide).
Koolitajaks ning arutelu hõlbustajaks on vabaühenduste liidu EMSL juhataja Urmo Kübar.
Koolituse korraldab SA Järvamaa Kogukonnafond projekti „Kogukondlik annetuskeskkond Järvamaale“ raames.
Osalemine tasuta.

Registreeruda palume 22.oktoobriks See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Ei juhtu ka midagi, kui tulete lihtsalt kohale. Eelnevat osalejate arvu soovime teada, et arvestada vajaliku koguse kohvi ja muude suupistetega.
Koolituse mõttest:
Annetamine on annetajale võimalus kaasa aidata mõne olulise mure lahendamisele või ärahoidmisele, annetuse saajale aga võimalus koguda vahendeid selliseks tööks. Olgugi, et annetuste kogumine võib sageli olla keerulisem kui näiteks projektitaotluste kirjutamine mõnele riigi- või kohaliku omavalitsuse asutusele (ja kindlasti pole see võrdselt hästi töötav võimalus kõikide vabaühenduste jaoks), on tööl annetajatega omad suured eelised - hästi tegutsedes on võimalik koguda oluliselt suuremaid summasid, mis ei sõltu eelarvekärbetest, ja ka liita kogukonda tugevamalt oma eesmärgi ümber.

Koolitusel käsitleme annetamise teemat mõlemast vaatenurgast, nii annetaja kui ka annetuste koguja omast, sest tõhus koostöö saab toimida üksnes teise poole võimalusi, vajadusi ja eelistusi teades. Arutleme Eesti ja muu maailma näidete põhjal, mida peaks annetaja enne annetuse tegemist organisatsiooni kohta teadma ja kuidas seda infot leida, millised ootused annetuse kasutamisele on õigustatud ja millised ootused võivad tegelikult annetuse kasutaja tööd pärssida. Vaatleme, kuidas annetajaid leida ja hoida, kuidas saada ühekordseid annetajaid püsiannetajateks, milliseid nutikaid (aga ka traditsioonilisemaid) viise annetuste kogumiseks kasutatakse ja mis tulemusi need on andnud.

Projekti rahastab regionaalministri valitsemisala ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital