logo

Järvamaa Pärandi Sihtkapital annab välja 4 stipendiumi

Loome ja teadustööks saavad stipendiumi Marko Mänd, Tiiu Saarist, Ründo Mülts ja toetuse MTÜ Ambifunk.

Marko Mänd valmistab ette rändnäitust "Koeru kihelkond vanadel fotodel".
Näituse korraldamiseks on kavandanud kaheksa jooksvat meetrit trükitud fototahvleid kus näidatakse fotosid, mida ei ole varem väljaannetes (raamatud) avaldatud. Fotosid illustreerivad kaastekstid.
Marko männi sõnul saab näitus alguse Koeru keskkooli hariduselu 290. aastapäeva tähistamisel aprillis 2017 ja lõppeb Koeru kultuurimaja 60. aastapäeva tähistamisega seotud üritustel detsembris 2017. Näitus rändab suveperioodiks Koeru kirikusse ja sügisel Järvamaa muuseumisse, kus on suurepärased ja avarad ruumid näituse eksponeerimiseks. Võimalusel ja huvi korral ka teistesse paikadesse Koeru kihelkonnas ja Järvamaal. Näituse lõppedes jäävad trükitud tahvlid Koeru Valla muuseumisse.

Tiiu Saarist korraldab Eesti ja Soome 100 raames toimuva fotonäituse "Märgatud hetk". Septembrist on näitus Haminas ja jaanuarist Oulus Liminka rahvasvahelise looduskeskuse galeriis. Mõlemal koos loenguga Järvamaast, loodusest ja kultuuriloost.
Tiiu Saaristi sõnul on näitus "Märgatud hetk" koos lugudega, mis tähendab, et iga pilditahvel kujutab kindlat hetke meie kokkupuutest loodusega. See on vastunäitus Soome poolt Eesti ja Soome 100 tulevale 5 Põhja-Soome juhtivfotograafi näitusele, mis aprillis-mais 2017 on Paide Kultuurikeskuses. Pärast seda suvekuudel maakonnas. Soome minev fotonäitus on avatud Paide Kultuurikeskuses 26.06 - 31.08.2017.

Ründo Mülts tegeleb vabariikliku tähtsusega ajalookonverentsi Herman Hesse 140 korraldamisega. Konverents toimub 28.09.2017 Paides.
Saksa kultuuriruumi kirjandusliku suurkuju Hermann Hesse isapoolne suguselts pärineb Paide linnast. Maailmakuulsa kirjaniku isa Johannes Hesse sündis Paides ja vanaisa Carl Hermann Hesse oli pikaaegne Paide kreisiarst. Käesoleval aastal möödub 140 aastat maailmakuulsa kirjamehe sünnist.
Ründo Mültsi sõnul võib antud ettevõtmist pidada üheks kesksemaks Hesse juubelile pühendatud sündmuseks Eestis.
Konverentsi peaesinejaks on palutud kirjandusloolase Hanz Jürgen Schmelzeri Saksamaal. Ta on avaldanud mitmeid Hesse teemalisi kirjatöid nt Auf der Fährte des Steppenwolfs - Hermann Hesses Herkunft - Leben und Werk.
Konverentsi teevad ettekannete veel Liina Lukas (Tartu Ülikool), Jaan Undusk (Eesti Teaduste Akadeemia Underi- ja Tugalase kirjanduskeskus), Ken Kalling (TÜ), Mati Sirkel (Kirjandusloolane), Malle Hõbemägi (Järvamaa muuseum). Konverentsi avama on kutsutud Saksamaa Liitvabariigi suursaadik.

MTÜ Ambifunk eesotsas Kaido Kirikmäega on aastast 2013 korraldanud Kukemuru Ambient festivali. 4. ja 5. augustil, käesoleval aastal, peetakse Järvamaal Pärnu jõe ääres Samliku Matkamaja alal viies Kukemuru Ambient, kus sedapuhku on peaesinejaks briti eksootilise ambient-techno täht Banco De Gaia.
Esinema on tulemas ka Algorütmid/Eesti, Eeter/Eesti, Esa Ruoho/Eesti, Karl Meentalo & Rene-Antero Högren/Eesti, Maarja Nuut & Hendrik Kaljujärv/Eesti, Mauno Meesit/Eesti, Robert Jürjendal & Kaido Kirikmäe/Eesti, Vongoiva/Soome, Verde/Soome, Warm Graves/Saksamaa.
2017. aastal kuulub festival Eesti Vabariik 100 sündmuste hulka ja antud sündmus genereerib läbi esitletava kultuurikava ning modernsete vahendite esinevanemate tarkust ja looduslähedust tänasesse päeva.
Kaido Kirikmäe sõnul on Kukemuru Ambient festivali läbivaks ideeks ambient-kultuuri (muusika, visuaalne kunst) loomulik presenteerimine looduslikus keskkonnas ning seeläbi orgaanilise sidususe tekitamine kaasaegse kultuuri ja looduse vahel - "Rohkem heli, vähem muusikat".

Stipendiumid suurusega 150 ja 200 eurot antakse üle 7.aprillil kell 11.00 Järva Maavalitsuses.

Kõigi panus Järvamaa pärandi toetuseks on oodatud!
Annetuse saab teha: SA Järvamaa Kogukonnafond a/a 221047634001 Swedbank

Järvamaa Kogukonnafond
www.annetuskeskkond.net

 

Projekti rahastab regionaalministri valitsemisala ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital