logo

Asutame Järvamaa laulu- ja tantsupeo sihtkapitali

Järvamaa Kultuurinõukoja koosolekul võeti vastu otsus panna alus Järvamaa laulu- ja tantsupeo sihtkapitalile. Sihtkapitali eesmärgiks on anda lisaväärtust ja arendada meie maakonna üht märgilisemat ja suurimat kultuurisündmust.

Käesoleval aastal möödub 150 aastat esimesest üldlaulupeost ning 85-aastane üldtantsupidu toimub 20. korda. Järvamaa kultuurinõukoja liikmed on seisukohal, et just sellisel aastal on õige aeg panna alus Järvamaa laulu- ja tantsupeo sihtkapitalile.

Järvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Pipi-Liis Siemanni sõnul on sihtkapitali asutamise näol tegu meie pikaajalise laulu- ja tantsupeotraditsiooni väärtustamisega, mis annab võimaluse kõigile järvakatele olulisele sündmusele ühiselt õla alla panna.

Sihtkapitali eesmärk on lisarahastuse toel viia edasi ja arendada üht Järvamaa märgilisemat ja kõige suuremat kultuurisündmust – laulu- ja tantsupidu. Sihtkapital asutatakse SA Järvamaa Kogukonnafondi allfondina.

Kultuurinõukoja juhataja Eva Linno sõnul annab sihtkapital võimaluse  nii eraisikutel kui ettevõtetel toetada sündmust annetustega, millelt on võimalik saada tulumaksusoodustust. Samuti saab teha ühekordseid kulutusi mõistlikumalt, sest stipendiumid ja toetused mida kogukonnafond laulu ja- tantsupeo arendamiseks välja annab on maksusoodustusega.

Kogukonnafondi juhataja Valev Väljaots ütles, et kuna annetustest osa arvatakse põhikapitaliks, siis mida aasta edasi seda suuremalt toetab peo korraldamist ka investeeringutelt saadav tulu.

Sihtkapitali asutamislepingu allakirjutamine toimub Järvamaa Kogukonnafondi 15. aastapäeva üritusel 15. veebruaril kell 12 Paide raekoja II korruse saalis.

Kellel on soov allakirjutamisel osaleda, siis palume oma tulekust eelnevalt teada anda valev.valjaots[at]gmail.com hiljemalt 8. veebruariks.

Valev Väljaots lisas, et asutamiseks ei pea kohale tulema, sest kõik, kes teevad annetuse enne 15. maid, loetakse asutajaliikmeks. Asutaja hõbeliikmeks loetakse neid, kes on teinud annetuse 25 eurot ja kuldliikmeks vähemalt 50 eurose annetuse tegijaid.

Annetuse saab teha SA Järvamaa Kogukonnafond kontole EE642200221023628002, selgitusse märksõna kas „JLTP“ või „laulu- ja tantsupidu“.

Lisainfo:

Eva Linno tel: 5301 5930
Valev Väljaots tel: 5688 1329

Asutamislepingut saad lugeda SIIT!