logo

Järvamaa Pärandi sihtkapital annab välja kolm stipendiumi

Stipendiumi saavad Käru Heade Tegude Muuseum, Rahvatantsurühma Jürid-Marid ning Koeru Haridus- ja kultuuriselts

Käru Heade Tegude Muuseum on juba aastaid tegelenud toreda ajaloolise pärandi nagu laste kärude kogumise, taastamise ja tutvustamisega. Paljud head inimesed on neile vanu laste kärusid ja vankreid annetanud kuid enamus neist vajab korrastamist või põhjalikku renoveerimist.

Rahvatantsurühma Jürid-Marid eesmärk on jõuda suurele tantsupeole „Minu arm“. Ja kui seal juba ollakse, siis on oluline ka võimalikult korrektse rahvatantsu riiete komplekti olemasolu kus ei puudu ka naistele omased rõhud. Tantsurühmal on olemas neli komplekti rahvariiete rõhkusid ja veel on vaja juurde soetada neli, millest igaüks maksab 300 eurot. Rõhkude puhul on tegemist olulise detailiga naiste rahvarõivaste juures, kuid need on käsitöö ning maksavad väga palju.

Koeru Haridus- ja Kultuuriselts ning Koeru raamatuklubi Vaimuvalgus on moodustanud korraldustoimkonna ühe meie aja kõige rahvuslikuma luuletaja Kalju Lepiku mälestuse jäädvustamiseks. Eesmärgiks on luuletajale pühendatud mälestusmärgi loomine Koeru Aruküla mõisa parki. Selle mõtte teostamiseks oodatakse annetusi. Järvamaa Pärandi sihtkapitali toetajad annavad selleks oma väikese osa.

Järvamaa Kogukonnafondi juhataja Valev Väljaotsa sõnul on stipendiumide suuruseks 200 eurot. Summa ei ole suur ja jääb kindlasti väheseks eelpooltoodud tegevuste läbiviimiseks aga loodetavasti on see märk teistele toetajatele, et neid tegevusi ka teised kogukonna inimesed väärtustaksid.

Stipendiumide üleandmine toimub 18.aprillil kell 13.00 Rüütli 25 Paide, 3.korruse nõupidamiste saalis, kui antakse üle ka Järvamaa Noore spetsialisti stipendiumid.