logo

Järvamaa Noore spetsialisti stipendiaadid on Koeru Arstikeskuse pereõde-ämmaemand Mari-Liis Pihlak, Jalax AS IT administraator Pille Männiste ja Eesti Pagar AS logistik Kadi Oeselg

Stipendiumilepingutele allakirjutamine toimus 18.aprillil Paides Rüütli 25 3. korruse saalis. Stipendiumi suuruseks on 600 eurot.

Järvamaa Kogukonnafondi juhatuse esimehe Valev Väljaotsa sõnul kipub aasta-aastalt üha vähem olema kandidaate, mis ilmselt peegeldab kaudselt ka üldist tööturuolukorda, kus noori spetsialiste maakonda palju tööle ei tule. Samas on üllatav tööandjate passiivsus tunnustada oma tublisid spetsialiste, väärtustada seeläbi oma töötajaid ja ka enda kui tööandja mainet noorte spetsialistide silmis.

Järvamaa Kogukonnafondi poolt väljaantav noore spetsialisti stipendium on üks väheseid võimalusi kui mitte ainulaadsem terves Eestis kus saab esile tõsta ka erasektoris töötavaid noori.

Tänu paljudele toetajatele annab kogukonnafond käesoleval aastal välja kolm kuuesaja eurost stipendiumi.
Täname kõiki kes on leidnud võimaluse panustada:
Swedbank AS, Konesko AS, Jürgen Ligi, Helmen Kütt, Sotsiaaldemokraatliku erakonna Järvamaa piirkond, Kristjan Kõljalg, Heli Suvi, Tiina Larven, Andres Jalak, Timeks-Top OÜ, Virve Toode, Heli Koit, Tanel Viljat, Piret Eensoo, Arnika Tegelmann, Valev Väljaots.

Pereõde Mari-Liis Pihlak on tavaliselt esimene kellega patsiendid Koeru Tervisekeskuses kokku puutuvad või kellega telefonitsi suhtleb. Tema selgitab esimesena välja inimese mure ja jagab talle esmaseid nõuandeid. Aeg-ajalt sellest piisabki, et patsient oskaks iseseisvalt edasi tegutseda ja oma tervenemisele kaasa aidata.
Hea väljaõppega ja elukestvast õppest huvitatud Mari-Liis on perearstile võrdväärne partner, kes tegutseb koos nendega ühise eesmärgi, inimese tervise, nimel. Mari-Liis täiendab ennast pidevalt erialaselt.
Ilmselt esmakordselt taasloodud Eesti Vabariigi ajal võtab Koerus Mari-Liis ämmaemandana beebiootel emasid vastu. Koeru tervisekeskuse kabinet on uus ning moodsa günekoloogilise varustusega. Lisaks beebiootuse jälgimisele on Mari-Liisi ülesandeks sõeluuringud ja naiste nõustamine.
Mari-Liis on väga avatud suhtleja, tasakaalukas, kohusetundlik, alati rõõmsameelne ja saavutab väga hea kontakti igas vanuses, nii pisikeste beebide, kui ka eakate, patsientidega.

Pille Männiste alustas Jalax AS-s tööd 2016. septembris metalltoodete pulbervärvijana. Ta õppis Järvamaa Kutsehariduskeskuses IT-administraatori eriala ja kui 2017. aasta kevadel vabanes töökoht IT osakonnas tehti Pille Männistele ettepanek asuda vabanenud IT-administraatori ametikohale.
Pille ülesandeks on tagada kogu ettevõtte enam kui 60 arvuti ja muude IT seadmete häireteta töö ja hooldus. Ei ole just tavapärane, et noor, 24-aastane naine toimetab juhtmete ja arvutitega.
Pille juhendab uusi töötajaid ning nõustab olemasolevaid töötajaid. Oma loomult on Pille abivalmis ja vastutulelik. Tema näpunäited tänapäeva tehnoloogia kasutamisel on väga hinnatud kolleegide seas ja on leidnud sooja vastuvõttu kõikide põlvkondade esindajate poolt.
Tänapäeva IT-administraatori töö hõlmab väga erinevaid seadmeid ja süsteeme. Pakub väljakutset nii raudvara hoolduses kui kodulehe arenduses. Lisaks eeldab see väga head suhtlemise oskust ja kannatlikust. Nähes kui hästi Pille sellega kõigega toime tuleb on ta kindlasti väärt noore spetsialisti stipendiumi. 

Kadi Oeselg on omandanud logistiku kutse ning tänu sellele on ta väga hästi kursis erinevate logistiliste tegevustega, mis ühes tootmisettevõttes võib vaja minna. Kadi annab endast alati 100% ja on koostööaldis.
Töötamise ajal on Kadi läbinud erinevaid täiendkoolitusi nii tabelarvutuse oskuste arendamiseks kui meeskonnajuhtimise alal. Tema töötulemused on algusest peale olnud väga head. Ta on alati olnud motiveeritud ning kohusetundlik.
Kadi Oeselg on saanud 2017 aastal ettevõttelt tunnustuse ``Aasta parim töötaja``. Loodame südamest, et sellist töötajat on meil võimalik hoida enda juures ja tal jagub tahtmist ning pealehakkamist, et olla meiega veel aastaid. On tore kui saame teda väärtustada läbi noore spetsialisti stipendiumi.