logo

Järvamaa Pärandi sihtkapitali stipendiumid 2021

Järvamaa Pärandi sihtkapital toetab endise Ambla valla ajaloo kogumist ja esitlemist, Järvamaa muuseumi toimetiste koostamist ning Tullio Ilometsa 100. aastapäeva konverentsi korraldamist.

Kogukonnafondi juhataja Valev Väljaotsa sõnul on Koeru Haridus- ja Kultuuriselts käesoleva aasta plaani võtnud Tullio Ilumetsa 100. sünniaastapäeva tähistamise. Koeru kandist pärit teadusmehe mälestuse esiletõstmine on kindlasti oluline, sest tegemist on mehega kes andis suure panuse teaduse ja tehnoloogia populariseerimiseks. Tullio Ilumetsa kõige laialdasemalt teada-tuntud tegu on Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi asutamine, mis arenes tema käe all silmapaistvaks teadusjalaoo muusemiks.

Endise Ambala valla ametlike esemete kogumise, nendest näituse kokkupanemise ja vastava ajaloovihiku koostamise on ette võtnud Arlet Palmiste. Kogutud esemed ja lisatud materjal on plaanis üle anda Aravete Külamuuseumile.

Järvamaa muuseumi toimetiste koostamise ja avaldamise on ette võtnud Järvamaa Muuseumi/Ajakeskus Wittenstein teadusjuht Ründo Mülts.

Kogukonnafondi nõukogu liikmed on seda meelt, et Ründo Mültsi nime taha võib kirjutada ettevõtmisi mitme rea jagu ning Pärandi sihtkapitali stipendium on pigem väikeseks toeks eesmärkide saavutamisel.